La data de 13 iunie curent a avut loc Campionatul deschis al mun. Chișinău la tenis de masă, consacrat Zilei Internaționale a Copilului.
Școala de Sport pentru copii și juniori municipală Ungheni a participat cu 14 tenismeni și tenismene: Matei Olearciuc; Luca Stepan; Iulian Panța; Roman Rusu; Vlad Sanduleac; Marin Guca; Chiril Botnari; Daniel Voloc; Serafim Godea; Kiril Stadnic; Cristian Adam; David Hîrbu; Sofia Volchivscoi și Nicoleta Budac.
Cele mai bune rezultate au fost înregistrate de Serafim Godea (locul II) și Kiril Stadnic (locul III), în categoria de vârstă a celor născuți în anul 2017 și mai mici.
Acest turneu a fost și ultima testare a tenismenilor ungheneni înainte de vacanță.
Vacanță plăcută tuturor!